Szorongással, alacsony önértékeléssel vagy depresszióval küzdesz? Elvesztetted a fókuszodat, a lendületedet vagy az élet iránti szenvedélyedet? Alacsony az önbizalmad? Úgy érzed, hogy soha nem leszel elég jó? Vagy talán egyszerűen csak laposnak, inspirálatlannak és egy kicsit elveszettnek érzed magad?
Rumi
Ahogy a gyűlölet sem képes a gyűlöletet legyőzni, csupán megerősíti és támogatja, úgy az önbírálat sem képes megszüntetni az önbírálatot. Az önkritika, a belső bántalmazó kezelésének legjobb módja az önegyüttérzés. Önostorozás, önítélkezés helyett önegyüttérzéssel fordulni önmagunk felé.
Azt jelenti, hogy ugyanolyan kedvességgel, melegséggel, aggodalommal fordulunk saját magunk felé nehéz helyzetekben, mint ahogyan egy barátunk felé tennénk.
Az önegyüttérzés az elfogadás egy formája: önmagunk elfogadása, miközben fájdalmat érzünk. Azt jelenti, hogy megadod magadnak a szeretetet, amire szükséged van, azáltal, hogy erősíted a veled született vágyat, hogy boldog légy.
Az önegyüttérzés tulajdonképpen a fájdalom csökkentése. Ezt pedig úgy érjük el, hogy önmagunkkal érzékenyen, megértően bánunk, de ezzel egy időben cselekszünk is a szituációnak megfelelően. Ez az úgynevezett csendes erő.
A folyamatos önbírálatnak súlyos ára van!
Önmagunk kíméletlen bántalmazása és bírálása életmóddá válhat, ami különböző függőségekhez vezethet, hosszú távon pedig egészségileg és lelkileg is ártalmas. Az önbíráló emberek sokkal kisebb eséllyel érik el a céljaikat a kudarctól való félelem miatt. Arról nem is beszélve, hogy gyakrabban kerülnek kapcsolatba egy ítélkező partnerrel, aki megerősíti az önmagukról alkotott negatív képet…
Tanulmányokból tudjuk, hogy az önegyüttérzéssel erősebbnek érezheted magad, hiszen meg tudsz küzdeni a nehéz szituációkkal és ki tudsz állni önmagadért. Plusz, ha rendbe jössz önmagaddal, sokkal hajlamosabb leszel többet adni az embertársaidnak is.
lecsendesíteni a háborgó, önkritikus elméd,
megnyugtatni magad, amikor nehéz érzelmekkel küzdesz,
a félelem, a negativitás és a másoktól való elkülönülés érzéseinek ördögi köréből kiszabadulni,
és egy sokkal egészségesebb viszonyt ápolni önmagaddal.
Akár jó, akár rossz időszakot élsz át, az önmagad iránti együttérzéssel tovább tudsz lépni, el tudsz mozdulni egy (még) pozitívabb irányba.
Mindannyiunkban lakik egy belső kritikus, viszont van egy belső nyugtatónk is, az együttérző részünk, amely képes megnyugtatni bennünket.
Az önmagunk iránti kedvesség azt jelenti, hogy felhagyunk a folyamatos önbírálattal, melyre a legtöbben megszokottként tekintünk.
A tanfolyamon gyakorlatokat, eszközöket kapsz ennek az összetevőnek a fejlesztéséhez.
Mindannyian ugyanabban a csónakban evezünk: az emberi lét elkerülhetetlen része a szenvedés. Az alkalmatlanság, a csalódottság, a szégyen valamennyiünk közös élménye, tehát nem vagyunk egyedül a fájdalmainkkal.
A szenvedés közös emberi tapasztalat. Az életünk során átélt nehézségek sokkal inkább összekapcsolnak bennünket másokkal, mintsem elszigetelnének.
Gyakran nem veszünk tudomást a fájdalmunkról vagy megpróbáljuk elnyomni valami pótcselekvéssel. Viszont soha nem tudod meggyógyítani azt, amit nem érzel!
A mindfulness technikák pont ebben segítenek: ráhangolódni a saját belső szükségleteinkre.
Hiszen szükséged van arra, hogy az átélt tapasztalataidat kiegyensúlyozott lásd ahelyett, hogy tagadnád őket vagy eltúloznád a jelentőségüket.
Amikor kialakítod az önmagad iránti együttérzés szokását, a szenvedés a belőled áradó szeretet és gyöngédség megtapasztalásának lehetőségévé válik. Nem számít, milyen nehéz az életed, meggyógyíthatod, lecsillapíthatod és enyhítheted a lelki fájdalmaidat. Nem kell addig várnod, amíg az életed úgy nem alakul, ahogy szeretnéd.
Február 18.
18:00 - 20:30
Február 25.
18:00 - 20:30
Március 4.
18:00 - 20:30
Március 11.
18:00 - 20:30
Március 18.
18:00 - 20:30
Március 25.
18:00 - 20:30
Április 1.
18:00 - 20:30
Április 8.
18:00 - 20:30
Legbelül mindannyian boldogok akarunk lenni és szeretnénk elkerülni a szenvedést. Viszont a szenvedés az élet elkerülhetetlen része. Még ha viszonylag előnyös körülmények közé születünk is, mindannyian szembesülünk a fájdalom különféle tapasztalataival. A munkásságom jelképének azért választottam a lótusz a sárban metaforát, mert az élet nehézségeiből kiteljesedő ént szimbolizálja – ami a sárból erőt merítve képes kinyílni és virágozni. Saját életem a példa arra, hogy ez lehetséges. A múltban megtapasztalt folyamatos szorongás, gyermekkori traumák, kudarcélmények és a fiatalkori depresszióval való megküzdésemből merítek empátiát és gyakorlati eszközöket a lelki egyensúly visszaszerzéséhez, a talpra álláshoz és egy virágzó emberi élet felépítéséhez.
2020 óta sikerült a mindfulnesst beépítenem a mindennapi életem ritmusába.
A napi rendszeres gyakorlások segítenek a szenvedést jóra használni és boldogságot teremteni belőle.
Az a küldetésem, hogy segítsek a hozzám fordulóknak továbbadni mindazt a sok áldást, amivel a mindfulness-alapú gyakorlatok képesek megajándékozni bennünket annak érdekében, hogy boldogabban élhessünk és az élet viharaival, kihívásaival képesek legyünk megküzdeni és fejlődni általuk. Erre törekszem pszichológusként, mindfulness tanárként (MBSR, MBCT) és tudatos önegyüttérzés tanárként (MSC). Pozitív pszichológia alapú dalaimmal és meditációimmal már most is napi szinten támogatom az embereket a személyiségük formálásában, a gyógyulás, a feltöltődés vagy a belső béke megteremtésének folyamatában. Viszont fontos számomra, hogy én magam is folyamatosan fejlődjek: jelenleg a doktori (PhD) tanulmányaimat az ELTE Pszichológiai Doktori Iskolájában végzem.
A tanfolyam teljes díjának költsége
79.000 Ft helyett
február 10-ig tartó jelentkezés esetén:
Az űrlap kitöltése egyszerű, gyorsan végig tudsz menni rajta. Kérünk, hogy arra figyelj, hogy helyesen és pontosan add meg az adataidat.
Ha másnak szánod a képzést, akkor kérlek írd le a nevét és az e-mail címét is!
Pár percen belül levelet fogsz kapni a megadott e-mail címedre, ahová kiküldjük a díjbekérőt az utaláshoz szükséges adatokkal.
Ha azt az opciót választottad, hogy akkreditációval szeretnéd a képzést, a levélben megtalálod a szerződést, a tájékoztatót és az akkreditációs bejelentő elektronikus adatlapot.
A díj beérkezésekor visszaigazolást kapsz e-mailben, amiben megtalálod a vásárlásoddal kapcsolatos további részleteket.
A számlát automatikusan az általad megadott számlázási információk alapján generálja rendszerünk, ezért ügyelj rá, hogy helyesen és pontosan add meg az adataidat. Az elektronikus számlát ugyanúgy el tudod számolni a cégedben, mint bármilyen papíralapú számlát.
Ha felmerült benned bármilyen kérdés, amire ezen az oldalon nem kaptál választ, akkor írj nekünk e-mailt az iroda@mentalfocus.hu címre, vagy hívj minket a +36 70 635 3250 telefonszámon, hétfőtől péntekig 9:00-16:00 óra között.
Óraszáma: 30 ÓRA
JELENTKEZÉS FELTÉTELE:
Bármely pedagógus szakképzettség
Felsőfokú iskolai végzettséggel rendelkező a nevelő és oktató munkát közvetlenül segítő munkakörben foglalkoztatottak (pl.: dajka, pedagógiai felügyelő, gyermek és ifjúságvédelmi felügyelő, pedagógiai asszisztens)
A pedagógusok legfőbb munkaeszköze a személyiségük. Az ő felelőssége, hogy megfelelő, együttműködő légkört teremtsenek az osztályban, értő figyelemmel forduljanak a diákok felé, tudják őket motiválni, modellként szolgáljanak számukra, asszertíven kommunikáljanak, érzelmileg is támogatni tudják a gyermekeket, és sokszor a felnőtteket is (Bagdy, 1994).
Napjainkban egyre több olyan gyermekkel találkoznak, akik valamilyen szempontból speciális bánásmódot igényelnek. Egyre több a figyelemhiányos, magatartásproblémával, családi problémákkal jellemezhető gyermek.
Mindezek miatt a pedagógusok magas kockázatú populációnak számítanak a stressznek való kitettség és a kiégés kialakulásának szempontjából. Ezen kihívások szükségessé teszik, hogy olyan eszközökkel vértezzék fel magukat, melyek támogatni tudják az önismeretük fejlődését, az érzelmeik, feszültségeik szabályozásának képességét, a stressz kezelését, a szociális kapcsolatok kezelését, a rugalmas ellenállóképességük (rezilienciájuk) fejlesztését.
A továbbképzés célja:
A továbbképzés célja, hogy a résztvevő pedagógusok megismerjék a tudatos önegyüttérzés fogalmi és gyakorlati kereteit. Olyan technikákat, módszereket sajátítsanak el, amelyek közvetlenül alkalmazhatók mindennapi munkavégzésük során is. A képzés során a résztvevők saját élményeken keresztül tapasztalhatják meg a tudatos önegyüttérzés gyakorlatait, ezáltal folyamatosan reflektálnak saját működésükre, mely elősegíti az önismeret, az érzelmi intelligencia, az érzelmi ellenállóképesség fejlődését, mely hatással van a kommunikációjukra és emberi kapcsolataik minőségére is.
Az előírt tartalmi követelmények ismertetése:
A résztvevők ismerjék a tudatos önegyüttérzés alapfogalmait és elméleti hátterét.
Tudják azonosítani a tudatos jelenlét és az önegyüttérzés kapcsolódási pontjait konkrét példák alapján.
A képzés egy reflexiós levél és egy gyakorlási terv megírásával zárul. A résztvevőknek egy 5000-8000 karakter (2-3 oldal) terjedelmű reflektív szöveges beszámolót, illetve egy 1500-2500 karakter (1-1,5 oldal) hosszúságú gyakorlási tervet szükséges készíteniük
Tanúsítvány kiadásának feltételei:
Részvétel az alkalmak 100%-án, valamint a záró reflexiós levél és gyakorlási terv határidőre való elkészítése.
A 2013. évi LXXVII. törvény a Felnőttképzésről, a 2011. évi CXII. Törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról, valamint Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelet előírásainak eleget téve ezúton tájékoztatjuk az Ön által megadott személyes adatok kezeléséről.
1. Adatkezelés a felnőttképzési szerződés megkötésének időpontjáig
Adatkezelés célja: Felnőttképzési törvény hatálya alá tartozó képzésbe való bekapcsolódás
Adatkezelés jogalapja: Képző jogos érdeke
Adatkezelés időtartama: Jelentkezési lap kitöltésének/képzési igény jelzésének napjától a Felnőttképzési szerződéskötés napjáig, illetve visszavonásig.
Adatok köre: Jelentkezési lapon, képzési igényt jelző üzeneten szereplő adatok köre és esetlegesen a képzéssel összefüggő adatok, amelyek a képzésben részt vevő személy legmagasabb iskolai végzettségével, szakképesítésével, szakképzettségével és idegennyelv-ismeretével, a képzésbe történő belépésével kapcsolatosak.
2. Adatkezelés a felnőttképzési szerződés megkötésének dátumától (az adatok keletkezésétől) számított 8-ik év utolsó napjáig**
Adatkezelés célja: Felnőttképzési törvény hatálya alá tartozó képzésen való részvétel és utókövetés
Adatkezelés jogalapja: Jogszabályi felhatalmazás (2013. évi LXXVII. törvény a Felnőttképzésről 21.§)
Adatkezelés időtartama: Felnőttképzési szerződés megkötésének dátumától (az adatok keletkezésétől) számított 8-ik év utolsó napjáig.
Adatok köre: Jelentkezési lapon, képzési igényt jelző üzeneten, illetve jelen dokumentumon szereplő adatok köre és esetlegesen a képzéssel összefüggő adatok, amelyek a képzésben részt vevő személy szakképesítésével, szakképzettségével és idegennyelv-ismeretével, a képzésbe történő belépésével és a képzés elvégzésével, illetve a képzés elvégzése hiányában a képzésből történő kilépésével, a képzés során történő értékelésével és minősítésével, a képzéssel összefüggő fizetési kötelezettségeivel és az igénybe vett képzési hitellel kapcsolatosak.
– Az adatok statisztikai célra felhasználhatók és statisztikai célú felhasználásra személyazonosításra alkalmatlan módon átadhatók, továbbá a Központi Statisztikai Hivatal részére statisztikai célra egyedi azonosításra alkalmas módon térítésmentesen átadhatók és felhasználhatók.
** Az adatkezelés jogszabályi kötelezettség, nem választható, ha nem járul hozzá adatai kezeléséhez, nem lehet képzésbe beiratkozni.
3. Adatkezelés a felnőttképzési szerződés megkötésének dátumától és az adatok keletkezésétől számított 8-ik év utolsó napja után
Adatkezelés célja: Felnőttképzési törvény hatálya alá tartozó képzés utókövetése, új képzési ajánlatok, képzésben résztvevők „garanciális” ügyintézése
Adatkezelés jogalapja: Felnőttképző jogos érdeke
Adatkezelés időtartama: Felnőttképzési szerződés megkötésének dátumától (az adatok keletkezésétől) számított 8-ik év utolsó napja után – visszavonásig.
Adatok köre: 1-es és 2-es pontban szereplő személyes adatok.
Adatai részünkre történő átadásával/megküldésével hozzájárul azok fentiek szerinti kezeléséhez. Hozzájárulását bármikor módosíthatja, visszavonhatja az 1. és 3. pont esetében.
A legtöbben úgy hiszik, hogy az önkritika motiváló erő, pedig pont, hogy nem az. Gondolj csak bele, az önkritika aláássa az önbizalmat és a kudarctól való félelemhez vezet, aminek az lesz a következménye, hogy nem merjük vállalni az új kihívásokat, csak nehogy hibázzunk.
Örökké komfortzónán belül maradunk. És ezért nem tudunk fejlődni, növekedni. Azok az emberek, akik együttéreznek önmagukkal, egy kudarc esetén nem döngölik a földbe magukat. Hajlamosak újra próbálkozni és kitartanak az erőfeszítéseik mellett egy-egy kudarc után is.
A kutatások azt mutatják, hogy az önmagukkal együttérzőbb emberek pont, hogy könnyebben birkóznak meg az élet kihívásaival. Bátorsággal ruház fel bennünket és fokozza a rezilienciánkat.
Sokan ettől tartanak. De az igazság az, hogy pont az önsajnálat ellenszere. Az önsajnálat a “szegény én”-ről szól. A önegyüttérzés egy sokkal szélesebb perspektívát nyújt.
Sokan amiatt aggódnak, hogy maguk helyett másokkal kellene törődniük. De pont az önmagunkkal való együttérzés teszi lehetővé, hogy többet nyújtsunk másoknak a kapcsolatainkban. Az ide vonatkozó kutatások ezt erősítik meg.
A kutatások éppen az ellenkezőjét tárták fel: a hosszú távú egészségre és jóllétre hajlamosít bennünket a rövid távú élvezetek helyett.
Ez is egy félelem, hogy az önegyüttérzés egy kifogáskereséssé válik a helytelen viselekedésre. Ezzel kapcsolatban azt tárták fel a kutatások, hogy az önegyüttérzés pont hogy egy biztonságos belső pszichológiai teret hoz létre, ahol el tudjuk ismerni a hibáinkat, vállaljuk a felelősséget érte ahelyett, hogy mást hibáztatnánk.